Dieta South Beach

wszystko, co musisz wiedzieć o dietach

Sposoby na skuteczne odchudzanie dla mężczyzn

Potocznie uważa się, że odchudzanie to przede wszystkim domena kobiet. Rzeczywiście to głównie panie interesują się nowinkami dietetycznymi i martwią każdą dodatkową fałdką tłuszczyku. Jednak z tego powodu większość porad dietetycznych czy magazynów poświęconych tej tematyce przyjmuje perspektywę kobiecą i to właśnie do płci pięknej kierowane są porady. A przecież mężczyzna potrzebuje czegoś innego. Dlatego, aby zapełnić te lukę zebrałam skuteczne sposoby na odchudzanie dla mężczyzn.

Nadwaga i otyłość to problem, który w równym stopniu dotyczy kobiet i mężczyzn. Nie oznacza to jednak, że przyczyny są u obu płci takie same. Odchudzanie dla mężczyzn powinno też przebiegać nieco inaczej niż w przypadku kobiet, bo męskie problemy mają swoją specyfikę i nieco inne sposoby przynoszą dobre rezultaty. Dlatego bez obaw, na pewno nie będa wam proponować żywienia się sałatą popijaną woda mineralną:)

Jak i dlaczego tyją mężczyźni?

Mężczyźni mają mniej tkanki tłuszczowej niż kobiety, jednak jest ona inaczej rozmieszczona. Typowa dla płci męskiej jest tzw. otyłość brzuszna, czyli gromadzenie się tkanki tłuszczowej na wysokości pasa. Panów najczęściej gubi zamiłowanie do tłustej, tradycyjnej kuchni oraz raczenia się alkoholem, który dostarcza wielu tzw. pustych kalorii. Rzadziej niż kobiety mają natomiast słabość do słodkości. Dobrą wiadomością dla wszystkich panów jest na pewno fakt, że dla mężczyzn odchudzanie jest… łatwiejsze! Zawdzięczają to większej procentowo ilości tkanki mięśniowej.

Dieta dla mężczyzny

Odchudzanie dla mężczyzny nie może polegać na diecie w rodzaju głodówki czy ograniczenia się do jedzenia warzyw na parze. Idealna natomiast będzie dieta wysokobiałkowa, która sprzyja budowaniu masy mięśniowej zastępującej tkankę tłuszczową. Białko zapewnia też na długo uczucie sytości i daje dużo energii do uprawiania sportu. Niebagatelny jest też czynnik psychologiczny. Mężczyzna zjadający solidny, choć grillowany i odtłuszczony kawał mięsa czuje się bardziej męsko niż gdy dziabie widelcem w niskokalorycznej sałatce. Poza tym dietę można uzupełnić białkowymi suplementami, które są wprost stworzone dla zapracowanych mężczyzn. Konieczne będzie natomiast ograniczenie alkoholu i niezdrowych przekąsek.

Odchudzanie dla mężczyzn to przede wszystkim sport

Choć czasem trudno jest wstać z kanapy, sport to idealna metoda na odchudzanie dla mężczyzn. aktywność fizyczna współgra z testosteronem, mężczyźni lubią też odstresowywać się podczas wysiłku, cenią rywalizację. Poza tym na pewno łatwiej podjąć decyzję o regularnych treningach na siłowni niż precyzyjnie wyliczać wartość kaloryczną posiłków.

Suplementy diety dla mężczyzn

Także tabletki odchudzające dla mężczyzn powinny być nieco inne niż dla pań. Najlepiej sprawdzą się fat burnery, które pomogą uporać się z nadmiarem tłuszczu na brzuchu. Spalacze tłuszczu przyśpieszają też budowę mięśni i dodają energii niezbędnej w czasie odchudzania.

Zostaw odpowiedź